PODWÓJNE ZŁOTO NASZYCH MINISTRANTÓW

Od końca marca tego roku, Radom może być dumny nie tylko ze świętego Kazimierza, ale także z tego, że ma najlepszych we wschodniej Polsce ministrantów! Przynajmniej w Polsce pallotyńskiej… I piłkarskiej...

W sobotę, 23 marca, wcześnie rano, bo już o godzinie 6.30, ministranci z naszej parafii wyruszyli na Jubileuszowy Pallotyński Halowy Turniej Piłki Nożnej. Aspiracje były wysokie po zeszłorocznym wicemistrzostwie we wszystkich kategoriach wiekowych.

O godz. 9.00 zaczął się pierwszy mecz. Nasza drużyna w kategorii szkół podstawowych pokonała pierwszego przeciwnika 7:0. Chwilę potem ruszyli ministranci w kategorii gimnazjum. Mecz był wyrównany, ale udało się nam pokonać Parafię
z Krakowa 3:0.

W drugiej rundzie rozgrywek podstawówka zmierzyła się ze szkołą z Lublina. Wygraliśmy 2:1. Gimnazjum w swoim następnym meczu dopiero po rzutach karnych pokonało drużynę z Kielc. Dzięki temu obydwie nasze drużyny dotarły
do finału.

Nie pozostawiliśmy rywalom żadnych szans i wygraliśmy obydwa finały po 2:0 (z Otwockiem i Ożarowem Mazowieckim). Bardzo dziękujemy Księdzu Ryszardowi i naszemu lektorowi, Sylwkowi Gajdzie, za wsparcie, pomoc i cenne rady. Bez nich nie udałoby się nam osiągnąć tego sukcesu.

To już pięć lat, od kiedy rozgrywany jest Pallotyński Halowy Turniej Piłki Nożnej. Z roku na rok cieszy się on coraz większym powodzeniem. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 135 ministrantów i lektorów pallotyńskich parafii z: Radomia, Otwocka, Ożarowa Mazowieckiego, Kielc, Krakowa, Lublina, Ołtarzewa i Sierpca oraz uczniowie z pallotyńskich szkół w Lublinie i członkowie Klubu Rodzinnego „Stolica Mądrości” z Warszawy.

Mecze rozegrano niedaleko Seminarium w Ołtarzewie – w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji
w Ożarowie Mazowieckim.

opr. Rafał Ząbecki